Skip Navigation
Back to All Posts
Kıbrıs Araç Kiralama Hizmeti
sam harries 02/17/2021 03:07 AM CST

Ülkemizdeki insanların çoğu, yaz mevsiminde tatil için Kıbrıs’ı tercih eder. Denizleri ve meşhur plajları ile meşhur olan Kıbrıs’ı rahat gezmek ve zamandan tasarruf etmek için en tavsiye edilebilir seçenek, Kıbrıs araç kiralama hizmetinden yararlanmaktır.

Bu sayede hem tarihi yerler gezilebilir, hem de Kıbrıs içinde şehir merkezi ya da diğer şehirlere rahatlıkla gidilebilir. Kıbrıs’ta araç kiralamak için, bazı şartlara uymak gerekir. Bilindiği üzere, Kıbrıs trafiği, Türkiye trafiğinin tersi yönünde işler. Levhalar ve trafik kuralları ülkemizle aynıdır. Kiralama yapabilmek için ehliyet sahibi olmak ve ehliyetin en az dört senelik olması gerekir.

Kıbrıs Araç Kiralama Nedenleri Nelerdir?

Kıbrıs’ta araç kiralanırken, genelde bölgelere göre kiralama yapılır. Özellikle turist olan kişilerin, bir gezi planı oluşturabilmesi için, araç kiralanan Kıbrıs rent a car firmaları, size aynı zamanda gezme rotası içinde bir plan oluşturur. Araba kiralayıp sadece gezmek isteyen kişiler için, ayrıca şoför servisi de bulunur. Kıbrıs’ta toplu taşıma araçları, diğer ülkelere göre daha az kullanılır. Özellikle Mağusa limanı ve deniziyle, Kıbrıs’ın canlı tarihini yansıtan yerlerden biridir. Bu bölgede nerdeyse, toplu taşıma hizmeti yok denilebilir.

Toplu taşıma sadece, şehirlerarasında yaygındır. Mağusa bölgesini gezebilmek için, mutlaka araç kiralamak gerekir. Şehir dışında olduğu için, bu şekilde kolay ulaşım sağlanabilir. Taksi fiyatları yüksek ücretli olduğu için, en uygun ve ekonomik yöntem budur. Kıbrıs' ta toplu taşıma ile ilgili, bir kültür yapısı oluşmamıştır. Kıbrıs’a gezmek için gelenler, toplu taşıma araçlarıyla çok zorlanır ve zamanın çoğunu yollarda kaybeder. Kıbrıs’ta araç kiralamanın sebeplerinden biri de araç maliyetinin, oldukça ekonomik olmasıdır. Diğer ülkelere kıyasla, makul fiyatlarda araç kiralama hizmeti verilir.

Kıbrıs Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Sürücü belgesi sahibi olmak ve yaş şartlarına uymak araç kiralamanın ilk şartıdır. Diğer şartlara bakıldığında şunlar sayılabilir:

  • Ekonomik olan kiralık araçlar için, en az bir yıllık ehliyet olması ve 24 yaşında olmak.
  • Lüks araç kiralayabilmek için, en az 25 yaşında olup, iki senelik ehliyete sahip olmak.
  • Araçlar en az 3 günlüğüne kiralanabilir.
  • Araçların içinde belirli bir km gidecek kadar yakıt bulunur. En yakın benzinliğe kadar gidilebilir.
  • Araç kiralama bedeli, toplu olarak, sözleşme yapıldığı zaman nakit ya da kredi kartıyla ödenir.
  • Araç teslim gününde gecikme yaşanırsa, en fazla üç saat için ücret alınmaz. Bu süreyi aşanlardan, bir günlük araç kiralama hizmeti ücreti alınır.
  • Eğer trafik kurallarına uyulmaz ve herhangi bir ceza alma durumu yaşanırsa, imzalanan sözleşmeye göre, masraflar ve trafik cezası kullanıcıya aittir. Bu sorumluluk isteyen bir süreç olduğu için, araçla ilgili problemler, sözleşme süresine dâhil edilir. Araç kiralama hizmeti alamadan önce, bu kuralları bilmek gerekir.

Kıbrıs’ta araç kiralanırken, başlangıç aşamasında ek sürücü olması ücrete dâhil edilmez. Aracı kiralayan kişinin kullanması şartı vardır. Eğer bu kurala uyulmazsa, oluşacak hasar ya da farklı sorunlardan aracı kiralayan kişi sorumlu tutulur.

Kıbrıs’ta Neden Araç Kiralanır?

Kıbrıs’ta gezilecek yerleri ekonomik şekilde geçebilmek için, Kıbrıs kiralık araç kullanımı en mantıklı seçenektir. Tatilinizi hem keyifli hale getirir, hem de zamanınızı iyi kullanmanıza imkân tanır. Maliyeti düşük bir hizmettir. Araçları, uçaktan indiğiniz andan itibaren, kiralayabilirsiniz. Araçlar klimalıdır ve her bütçeye uygun bir araç hizmeti bulunur. Kiralık araçlar, sözleşmenin bittiği gün ve saatte, belirtilen konumda iade edilmelidir. İadeyi yine havaalanın da ya da Kıbrıs’ın herhangi bir bölgesinde teslim etme şansı vardır. İade için, firmayla iletişim kurmak yeterlidir.

Kıbrıs Araç Kiralama Hizmeti Fiyatları Nelerdir? 

Kıbrıs araç kiralama fiyatları, her firmada farklılık gösterir. Fiyatları belirleyen bazı kriterler bulunur.  Aracın modeli, kaç tane araç kiralanacağı, ya da yapılacak olan km üzerinden fiyat hesaplanır ve müşteri kabul ederse, buna göre bir sözleşme hazırlanır. Fiyatlar genel olarak ekonomiktir. Toplu araç kiralama hizmeti, daha ekonomiktir. Araçlar herkesin bütçesine uygun modellerde sunulur. Eğer Kıbrıs'ta araç kiralamak ve güvenilir bir hizmet almak isterseniz, https://www.ayazrentacar.com/  sitesine girerek, firmayla bağlantı kurabilir, fiyatları detaylı öğrenebilirsiniz. Firmamız Kıbrıs'ta en çok araç kiralanan ve müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu bir firmadır. Araç alışverişi firmanın otoparkında gerçekleşir.