Skip Navigation
Back to All Posts
Yaka Kartı
sam harries 02/17/2021 02:04 AM CST

Kural ve prosedürlerin önemli olduğu firmalarda ve iş yerlerinde görev ve sorumluluklar başarılı bir şekilde paylaşılmıştır. Bu şekilde işler daha kolay işlemekte ve herkes üzerine düşen sorumlulukları bilerek bu sorumlulukları başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Böyle kuralların kesin olarak belirlendiği çalışa alanlarında personeller yakalarına yaka kartı denilen kişi ismine özel kartları takar.

Kartlar üzerinde çalışanların isimlerinin yanında hangi departmanda görevli olduklarının bilgileri de yer alır. Yaka kartları tecrübeli ve profesyonel firmaların gözetiminde tasarlanıp hazırlanan ürünlerdir. Pek çok sektörde yaka kartı kullanılır. Bu nedenle büyük bir ilgi gören yaka kartları için kullanılan malzemelerin de niteliği değişiyor ve isteğe uygun firmalara ve iş yerlerine hazırlanır.

Yaka Kartı Kullanmanın Avantajları

Yaka kartları kişilerin kimliği niteliğinde tasarlanan ürünlerdir. Her çalışanın bir yaka kartı bulunur. Yaka kartı kullanmanın en büyük avantajı kişilerin görev ve sorumlulukları net bir şekilde belirlenmiştir.  Bu sayede insanlar işlerini büyük bir özveri ile yaparlar. Yaka kartları halka açık iş yerlerinde insanların daha kolay yönlendirilmesini sağladığı gibi çalışanlarında boşa zamanları geçmiş olmaz. Çünkü gelen kişiler yaka kartları üzerindeki yazıları okuyarak gitmek istedikleri kişinin yanına sorunsuz bir şekilde ulaşırlar. Böylece personeller işlerinden alıkonmazlar. Yaka kartları alanında başarılı firmalar tarafından yapılır. Özellikle son zamanlarda gelişen baskı ve yazıcı teknikleri ile ortaya şık yaka kartları çıkmıştır.

Yaka Kartı Çeşitleri

Yaka kartlarının kullanım alanlarının artması firmaları harekete geçirmiş ve yeni tekniklerle hazırlanan yaka kartları hazırlanmaya başladı. İnsanlar tarafından yaka kartlarına olan ilginin artması yaka kartı çeşitliliğini ortaya çıkarmıştır. Yaka kartları metal yaka kartları, plastik yaka kartlar,  lazer kesim yaka kartları ve buton rozet denilen özel günlerde kullanılan rozet türleri diye ayrılır. Ayrıca firmamız tarafından hazırlanan yaka kartlarına uygun aksesuar ve yaka ipleri de hazırlanmaya başladı. İstediğiniz boyut ve kalitede hazırlanan yaka kartlarında kişilerin isimleri ve çalıştıkları alan ile ilgili yer alır. İstediğiniz sayıda sipariş verebilirsiniz. Bu kartlar ile kurumlar daha resmi bir hava kazanmıştır. Yaka isimliği de imal edilmektedir.

Özel Tasarım Yaka Kartları

Yaka kartı kullanımı ile beraber çeşitliliği de artmaya başladı. Gelişen teknik ve baskı sistemleri ile iş yerlerinin niteliklerine uygun özel tasarım yaka kartları üretilmeye başlandı. Firmaların prestijlerine uygun imal edilen yaka kartları içerisinde en çok ilgiyi metal yaka kartları ve lazer kesim yaka kartları görüyor. Özellikle lazer kesim yaka kartları uzun ömürlü bir kullanım sağladığından ve estetik görünümünden dolayı tercih edilen kartlardır. Üzerine yazılan yazı ve logoların silinme ve aşınma gibi ihtimalleri bulunmaz. Firmamız lazer kesim yaka kartlarını, bilgisayar programları yardımıyla hazırlayıp çizimlerini yapıyor. İstediğiniz modelde müşterilere uygun lazer kesim yaka kartları yapılacaktır. Buton rozet ürünlerimiz de mevcuttur.

Yaka Kartı Özellikleri Nelerdir?

Toplum ve sektördeki firmalar sürekli kendilerini yeniledikleri gibi aynı şekilde gelişmeler çalışma alanlarında da kendini gösteriyor. Modern hayatın ve iş paylaşımının önem kazandığı günümüzde firmalarda görevli personellerde görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yapmaya çalışırlar. Bunda önemli katkısı bulunan yaka kartlarının önemi büyüktür. Yaka kartları istenilen ebat ve boyutlarda hazırlanır. Hazırlanan yaka kartları manyetik şeritler ve kişiye özel bilgilerin bulunduğu ürünlerdir.

İstenilen malzeme kullanılarak hazırlanan yaka kartları üzerine fotoğraf veya logo baskıları da yapılıyor ve bunlar renkli baskı sistemleri kullanılarak üretilir. Hazırlanan kartlar kırılmaz ve silinmez özellikler içerir. Alanında başarılı reklam firmaları arasında yer alan firmamız her türlü yaka kartı ve rozeti üretimini yapıyor.