Skip Navigation
Back to All Posts
Yaka Kartı Çeşitleri
sam harries 02/17/2021 01:56 AM CST

Sistemli bir çalışma ortamına önem veren firmaların birçoğu çalışanlarının görev ve sorumluluklarını en üst merciden başlayarak en alt mercie kadar başarılı bir şekilde paylaştırmıştır. Bu nedenle işler titizlikle ve dikkatli bir şekilde yapılıyor. Her çalışanın yakasında bir yaka kartı bulunur ve çalışanlar bu verilen görev sorumluluğu ile çalışırlar.

Özellikle halka açık iş yerlerinde yaka kartlarının kullanılması gelen insanların kolay bir şekilde yönlendirilmesini sağlar. Yaka kartlarının bu kadar ilgi görmesi yaka kartı çeşitleri denilen farklı malzemelerin kullanıldığı kartların üretimini zorunlu kılmıştır. Her iş yerine ve istenilen sayıda yaka kartı almak mümkündür. Yaka kartları çalışanların isimlerinin ve görevlerinin üzerinde yer aldığı kartlardır.

Yaka Kartlarının Önemi

Çağın ilerlemesi ile hem insanlar he de kullanılan ürünler değişmeye başladı. İş yoğunluklarının artması beraberinde iş bölümlerini getirmiştir. Özellikle büyük firmalarda ve resmi kuruluşlarda iş bölümü yapıldığının en büyük göstergesi çalışan personellerin yakalarında bulunan yaka kartlarıdır. Yaka kartları modern tasarımları ve kullanışlı yapıları ile çalışanların bilgilerini üzerinde taşır. Yaka kartları firmalar için önemlidir ve personellerin görevlerini üstlenmesinde büyük bir role sahiptir. Her sektör kendini yenilediği gibi iş yerleri de kendilerini yenilemek ve güncel gelişmelere ayak uydurmak zorundadır. Bu nedenle çağın bir gereği olan özel tasarım yaka isimliği çeşitleri ile çalışma alanları daha sistemli ve verimli hale geldi.

Metal Yaka Kartları

Yaka kartları firmalarda çalışan üst düzey yöneticilerden başlayarak en alt düzeyde çalışanlara kadar yapılan kimlik niteliğindeki kartlardır. Yaka kartlarının büyük bir ilgi görmesi buton rozet ve yaka kartı çeşitleri denilen çeşitliliğin artmasını sağlamıştır. Yaka kartları içerisinde büyük ilgi gören metal yaka kartları özel baskı cihazları ile ve istenilen ebatlarda hazırlanan yaka kartlarıdır. Firmamız metal yaka kartı hazırlamada profesyonelce hareket ediyor ve göğsünüzün üzerinde taşıyacağınız bu ürünleri şık ve modern bir şekilde tasarlıyor.

Firmaların isteği üzerine hazırladığımız yaka kartlarında personellerin bilgilerini ve firmaların logolarını başarılı bir şekilde yerleştiriyoruz. Hazırladığımız metal yaka kartları sizleri daha güvenilir kılacağı gibi firmanıza resmi hava katacaktır.

Lazer Kesim Yaka Kartları

Kullanılan baskı ve yazıcı tekniklerinin gelişmesi ve bilgisayar programlarında yer alan özel kesim işlemleri ile lazer kesim denilen yaka kartı çeşidi ortaya çıkmıştır. Standart kalıpların dışında hazırlanan bu yaka kartı farklılık arayanların doğru tercihidir. Bilgisayar destekli lazer kesim teknolojisi kullanılarak hazırlanan yaka kartları özel çizimleri ile dikkatleri çekerler. Bu yaka kartlarında rowmark denilen bir malzeme kullanılır.

Lazer kesim kazıma işlemleri ile hazırlanan yazı ve logoların zamanla silinme gibi özellikleri bulunmadığı için bu yaka kartları uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılır. Lazer kesim yaka kartları firmamız tarafından başarılı bir şekilde tasarlanıyor ve istenilen adette ve ebatlarda hazırlanıyor.

Plastik Personel Yaka Kartı

Plastik kartlar çok eski dönelerden beri kullanılarak günümüze kadar gelmiştir. Eskiden standart özellikte hazırlanan plastik yaka kartları şimdilerde daha modern ve estetik bir yapıya kavuşturulmak istenmiştir. Bu nedenle plastik yaka kartları içerisine yerleştirilen veri denilen teknolojik ürünler ile kartları işlevleri artmıştır. Çok farkı amaçlarla kullanılan bu kartlar personel yaka kartı olarak da tercih ediliyor. Firmamız tarafından istediğiniz özellikte plastik yaka kartı üretimi yapılıyor. Üzerine personel fotoğrafı ve bilgileri başarılı bir şekilde yerleştiriliyor.

İstenilen sayıda sipariş alınır ve özenli bir şekilde hazırlanır. Kullanılan yaka kartları iş yerlerinde işlerin profesyonelce yapılmasına katkı sağlar. Yaka kartı ihtiyacı olan firmaların, firmamız ile iletişime geçmesi gerekir.