Skip Navigation
Back to All Posts
Hasta Yatağı Hakkında Bilgiler
sam harries 02/16/2021 11:44 AM CST

Hasta yatakları adından da anlaşılacağı üzere hastalar için üretilmiş yataklardır. Pek çok sağlık sorunu, kaza ya da doğuştan gelen bir engel gibi durumda özel bakıma muhtaç halde olan hastalar için kolaylık sunan hasta yatakları, aynı şekilde bakımını üstlenen kişiler için de büyük avantajlar sunar. Pek çok modeli ve farklı özellikleri bulunan hasta yatağı, birçok insanın hala bilmediği pek çok olguyu da beraberinde sunar. 

Hasta Yatakları Evlerde Kullanılır Mı?

Pek çok insan için yeni öğrenilen ya da hala farkında olunmayan bir durum olan hasta yatakları hakkında bilgiler, ani gelişen bir ihtiyaç ortaya çıktığında büyük çaplı bir araştırmaya sebebiyet verir. Bunların başında gelen hasta yataklarının sadece hastanelerde olduğu inancı günümüz şartlarında doğru değildir. Hastanelerin ortaya çıktığından beri hastanelerde ve yoğun bakım ünitelerinde görülen bu yataklar, artık günümüz teknolojisi ile birleşerek evlerde de kullanımı mümkün hale gelmiştir. 

Hasta Yatağı Karyolası Gerekir Mi?

Hasta yatakları bazı modeller hariç karyolasız kullanımda pek bir anlam ifade etmeyen yataklardır. Karyolaların sunduğu pek çok özellikle birleştiğinde asıl görevini ifa eden bu yataklar, hastalara pek çok kolaylığı sunar. Özel korkuluk, birden çok motor sistemi ile hareket özelliği ve bazı özel üretimler ile duş aldırılabilir ya da lazımlıklı kullanılabilir karyola modelleri çok daha avantajlı bir kullanım sunduğu gibi, hastalara da konfor sunar.

Hasta Yatakları Sadece Hastalar İçin Faydalıdır

Hasta yatakları elbette ki hastalar için çok büyük bir öneme sahiptir. Hastaların kendi başlarına ve birine ihtiyaç duymadan pek çok ihtiyacını kendi başlarına halletmelerine olanak sunan bu yataklar, daha hijyenik ve daha sağlıklıdır. Ancak hasta yatakları hastalara olduğu kadar hasta yakınlarına da faydalıdır. Hasta yakınları belki de çok uzun yıllar boyunca bakmakla yükümlü oldukları sevdiklerine daha çok faydalı olabilmek adına pek çok fedakârlık yaparlar.

Ancak fark etmeden yıllar içinde sosyal yaşamları, iş hayatları ve özel hayatları etkilenen hasta yakınının, sürekli ağır bir insanı oradan oraya döndürmeye çalışması, kaldırıp hareket ettirmek için çabaları ve de hastayı bir yere nakletmesi gibi durumlarda hasta yakınında fiziksel de pek çok sorun meydana gelebilmektedir. Hasta yatakları tek tuşla bu ihtiyaçların çoğuna cevap verebildiği gibi, hasta yakınının sürekli hastanın başında beklemesine de gerek kalmaz, dolayısıyla hasta yakını için yıllardır aksatmak zorunda kaldığı pek çok konu yeniden canlanabilir.

Hasta Yatakları Sadece Satın Alınır

Hasta yataklarının sürekli yatmaya muhtaç insanlar için satın alınması elbette ki çok daha doğru bir davranışken, bir kaza ya da ameliyat sonrası belli bir süreliğine yatağa bağımlı kalan insanlar için satın almak mecburiyeti bulunmaz. Bu durumlarda ortaya çıkan hasta yatağı kiralama fırsatı ile istediğiniz süreçlerde hasta yataklarını ve karyolalarını kiralayabilirsiniz. Uygun fiyatlara çözebileceğiniz bu sorun ile bu kısa süreci çok daha konforlu geçirme şansınız bulunur.

Hasta Yatakları Temizlenmez

Hasta yataklarının neredeyse tamamı temizlik konusunda kolaylık sunar. Çoğunlukla alezli olarak üretilen bu yataklar, fermuarlı olan üst katmanı çıkararak yıkamanıza olanak sunar. 

Sadece Felçli Hastalar İçin Kullanılır

Hasta yatakları çoğunlukla yatağa bağımlı insanlar için tercih edilse de ameliyat ya da ani bir kaza sonucu yaşanan sakatlıklar için geçici olarak çözüm sunar. Bunun yanı sıra ileri yaştaki büyükleriniz için de kolaylık sunan hasta yatakları, çocuk hastalar için de kullanılabilmektedir. Hasta yatağı fiyatları farklı model ve özelliklere göre değişim gösterir.

 

jhon set 03/02/2021 02:11 PM CST
Choose the category that your video fits in to wisely. For example, if you are teaching or showing someone how to do something, then place your video in the 'how to' category. If you are unsure as to whether you picked the correct category for your video, you can always go back later and change it. www.youtubetomp3.sc/pt