Skip Navigation
Back to All Posts
Vajinismus Nedir
Vajinismus Sorunları 02/16/2021 05:31 AM CST
Kadın cinsel rahatsızlıkları arasında bulunan ve çok yaygın bir hastalık olan Vajinismus ilişkiye girememe olarak tanımlanabilir. Kadınların ve erkeklerin aklını kurcalayan Vajinismus nedir sorusu birçok evlilikte ve ilişkide karşılaşılabilecek olan hastalıklar arasında bulunuyor. Kadınların cinsel ilişki sırasında kendini kasması ve erkeği kendinden uzaklaştırması olarak bilinen hastalık tedavi edilebilmesi ile normal bir cinsel yaşama dönülebiliyor.
 
 Ancak toplumumuzda cinsel yaşamın çok özel olarak kabul edilmesi ve kadınların bu konuda çok pasif şekilde yetiştirilmesi Vajinismus tedavisi için uzmanlara danışılmasına engel olan durumları meydana getiriyor. Uzman doktorların yardımı ile tedavi edilebilen hastalık tedavi edilmediğinde evlilik hayatını olumsuz etkileyebiliyor.
 

Evlilikler Üzerinde Vajinismusun Etkisi Var Mı?

 
Vajinismus nedir sorusunun en kısa yanıtı kadınların cinsel yaşamında meydana gelen problemlerden biri olduğu söylenebilir. Tedavisi çok zor olmayan ancak kadınların kafalarında oluşan kalıplaşan düşünceler nedeni ile büyük oranda ortaya çıkan hastalık çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına ve zamanla evliliklerin son bulmasına neden olabiliyor. Kolay şekilde tedavisi yapılan rahatsızlık sayesinde tüm kadınlar daha rahat şekilde ilişki kurabiliyor ve ilişkiden haz almayı başarabiliyor. Korku, stres, travma gibi durumlardan da kaynaklanabilen rahatsızlık için farklı tedavi yollarına başvurulabiliyor. Kaynak: https://vajinismussorunlari.blogspot.com/